Priprema za čas – Osnovi prava (komercijalista, službenik osiguranja)

Predmet: Osnovi prava (komercijalista, službenik osiguranja)

Nastavna jedinica: Svojstva pravnog akta

Ishodi: Učenici mogu da razlikuju svojstva pojedinačnih pravnih akata.

UVODNI DEO ČASA:  vreme – 10 minuta

1. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik objašnjava cilj časa, koje metode će primeniti.

Aktivnosti učenika: Učenici slušaju nastavnika, po potrebi postavljaju pitanja.

Metode i tehnike: Monolog

Nastavna sredstva: Verbalna

Procena uspešnosti: Objašnjen cilj časa.

2. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik objašnjava koju metodu će primeniti za formiranje grupa.

Metode i tehnike: Monolog

Nastavna sredstva:  Verbalna

Procena uspešnosti: Objašnjen metod za formiranje grupa

3. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik deli učenike na grupe i nakon toga daje uputstva za aktivnosti koje će se odvijati na centralnom delu časa.

Aktivnosti učenika: Učenici se dele na grupe i slušaju instrukcije nastavnika.

Metode i tehnike: Dijalog

Nastavna sredstva: Kartice za podelu na grupe.

Procena uspešnosti: Učenici su podeljeni na grupe.

CENTRALNI DEO ČASA: vreme – 27 minuta

1. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik daje predstavnicima grupa papire sa zadatkom.

Aktivnosti učenika: Predstavnici grupa izvlače zadatak.

Metode i tehnike: Grupni rad.

Nastavna sredstva: Papir sa zadatkom.

Procena uspešnosti: Učenici su preuzeli zadatak.

2. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik obilazi grupe i usmerava njihov rad. Daje potrebne instrukcije.

Aktivnosti učenika: Učenici rade na zadatku koji je grupa dobila. Svi učenici su aktvni.

Metode i tehnike: Rad na tekstu – situacijski zadatak.

Nastavna sredstva: Papir sa zadatkom.

Procena uspešnosti: Svi učenici su aktivni u izradi rešenja.

3. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik poziva grupe da prezentuju zadatak i odgovore koje su dali.

Aktivnosti učenika: Predstavnici grupa prezentuju svoj rad.

Metode i tehike: Dijalog

Nastavna sredstva: Papir sa zadatkom.

Procena uspešnosti: Učenici su prezentovali svoje zadatke.

ZAVRŠNI DEO ČASA: vreme – 8 minuta

1. korak

Aktivnosti nastavnika: Nastavnik deli zadatak učenicima i poziva dobrovoljce da prezentuju rezultate.

Aktivnosti učenika: Učenici rade zadatak u paru i prezentuju rezultate.

Metode i tehnike: Metod – zadaci traženja

Nastavna sredstva: Papir sa zadatkom

2. korak

Aktivnost nastavnika: Nastavnik daje domaći zadatak.

Aktivnosti učenika: Učenici obeležavaju zadatke koje će uraditi.

Metode i tehnike: Dijalog

Nastavna sredstva: Verbalna

Procena uspešnosti: Učenici su uspešno prezentovali rezultate i zabeležili šta im je domaći zadatak.

 

 

Advertisements

O srednjoskolskopravo

Diplomirani pravnik, profesor pravne grupe predmeta u Ekonomsko-trgovinskoj skoli u Paracinu.
Ovaj unos je objavljen pod pripreme. Zabeležite stalnu vezu.

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se / Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se / Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se / Promeni )

Google+ photo

Komentarišet koristeći svoj Google+ nalog. Odjavite se / Promeni )

Povezivanje sa %s